Poslovnik Sveta Četrtne skupnosti Breg-Turnišče - neuradno prečiščeno besedilo (1)
Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 3/2009, 5/2011
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(1) Četrtna skupnost (v nadaljevanju: četrt) skrbi za uresničevanje in varovanje pravic in koristi svojih občanov v okviru svoje pristojnosti.
(2) Četrt samostojno opravlja svoje zadeve in izvršuje naloge, ki jih je občina prenesla nanjo.
(3) Četrt po svojih organih samostojno ureja in opravlja vse lokalne zadeve javnega pomena določene s statutom in odloki občine.
(4) Ta poslovnik ureja organizacijo in način dela Sveta Četrtne skupnosti Breg-Turnišče v nadaljnjem besedilu: svet) ter način uresničevanja pravic in dolžnosti članov in članic sveta (v nadaljevanju: člani sveta) četrtne skupnosti.
2. člen
V poslovniku uporabljeni in zapisani izrazi v slovnični obliki za moški spol, se uporabljajo kot nevtralni za moški in ženski spol.
3. člen
(1) Delo sveta četrtne skupnosti je javno.
(2) Javnost dela se lahko omeji ali izključi, če to zahtevajo razlogi varovanja osebnih podatkov, dokumentov in gradiv, ki vsebujejo podatke, ki so v skladu z zakonom, drugim predpisom ali splošnim aktom mestne občine oziroma druge javne ali zasebno pravne osebe zaupne narave oziroma državna, vojaška ali uradna tajnost.
(3) Način zagotavljanja javnosti dela in način omejitve javnosti dela sveta določa ta poslovnik.
4. člen
(1) Svet uporablja žig mestne občine, ki je določen s statutom, v katerega notranjem krogu je ime četrtne skupnosti.
(2) Svet uporablja žig na vabilih za seje, na dopisih in drugih aktih.
(3) Žig sveta hrani in skrbi za njegovo uporabo strokovni sodelavec za četrtno skupnost.
II. KONSTITUIRANJE SVETA
5. člen
(1) Svet se konstituira na prvi seji po volitvah, na kateri je potrjenih več kot polovica mandatov članov sveta.
(2) Prvo sejo novoizvoljenega sveta skliče prejšnji predsednik sveta praviloma 20 dni po izvolitvi članov.
6. člen
(1) Obvezni dnevni red konstitutivne seje je:
Ugotovitev števila navzočih novoizvoljenih članov
Poročilo Občinske volilne komisije o izidu volitev v svet
Potrditev mandatov članov sveta
(2) O dnevnem redu konstitutivne seje svet ne razpravlja.
7. člen
(1) Prvo sejo novoizvoljenega sveta vodi najstarejši član sveta oziroma član sveta, ki ga na predlog najstarejšega člana določi svet.
(2) Na prvi seji svet pregleda, kateri kandidati so bili izvoljeni za člane sveta in predlaga potrditev mandatov članov sveta.
8. člen
Ko se svet konstituira, nastopijo mandat novoizvoljeni člani sveta, mandat dotedanjim članom sveta pa preneha.
III. DELO SVETA
9. člen
(1) Svet je najvišji organ odločanja v četrti in odloča o vseh zadevah iz pristojnosti četrti, razen če drugače ne določa zakon, statut občine ali drug splošni akt občine.
(2) Svet predstavlja predsednik četrti.
(3) Svet ima 7 članov.
10. člen
(1) Člani sveta izmed sebe izvolijo predsednika in podpredsednika sveta na podlagi predloga članov sveta.
(2) Predsednik in podpredsednik sveta sta izvoljena z večino glasov vseh članov sveta. Če pri prvem glasovanju noben kandidat ne dobi potrebne večine, se glasovanje ponovi. Pri ponovnem glasovanju se glasuje le o tistih dveh kandidatih za posamezno funkcijo, ki sta pri prvem glasovanju dobila največ glasov.
(3) Glasovanje je tajno razen, če svet z večino glasov navzočih članov sklene, da se glasuje javno.
11. člen
(1) Predsednik sveta predstavlja svet in vodi njegovo delo.
(2) Podpredsednik sveta pomaga predsedniku pri njegovem delu in po njegovem pooblastilu ali pooblastilu sveta, opravlja posamezne zadeve z njegovega delovnega področja.
(3) Svet lahko za podpis posameznih zadev pooblasti tudi drugega člana sveta ali vodjo referata za četrtne skupnosti in lokalno samoupravo.
12. člen
(1) Svet ima stalna ali začasna delovna telesa, ki jih imenuje s sklepom.
(2) Člane delovnih teles izvoli svet izmed članov sveta in občanov.
(3) Na predlog najmanj četrtine svojih članov lahko svet izreče nezaupnico članom delovnih teles, v kolikor dela ne opravljajo v skladu z usmeritvami oziroma nalogami.
(4) Nezaupnico lahko izreče posameznemu članu delovnega telesa tako, da obenem z večino glasov vseh članov sveta izvoli novega člana delovnega telesa.
13. člen
(1) Pravice in dolžnosti članov sveta so določene z zakonom, statutom mestne občine in tem poslovnikom.
(2) Člani sveta se imajo pravico in dolžnost udeleževati sej sveta in delovnih teles.
(3) Član sveta ima pravico:
predlagati svetu obravnavo vprašanj iz njegove pristojnosti;
sodelovati pri oblikovanju programa dela sveta in dnevnih redov njegovih sej;
(4) Član sveta ima dolžnost varovati podatke zaupne narave, ki so kot osebni podatki, državne, uradne in poslovne skrivnosti opredeljene z zakonom, drugim predpisom ali z akti sveta in organizacij uporabnikov proračunskih sredstev, za katere izve pri svojem delu.
(5) Član sveta ima pravico do plačila sejnine v skladu s predpisi občine o plačah funkcionarjev in nagradah članov delovnih teles mestnega sveta ter članov drugih občinskih organov ter o povračilih stroškov.
14. člen
(1) Svet dela in odloča na rednih, izrednih sejah in dopisnih sejah.
(2) Redne seje se sklicujejo najmanj štirikrat na leto. Izredne seje se sklicujejo po določilih tega poslovnika ne glede na rokovne omejitve, ki veljajo za redne seje.
(3) Dopisna seja se lahko opravi, kadar ni pogojev za sklic izredne seje sveta. Dopisna seja je sklepčna, če je bilo vabilo poslano vsem članom sveta, od katerih jih je osebno vročitev potrdilo več kot polovica. Šteje se, da so osebno vročitev potrdili člani, ki so glasovali. Predlog sklepa, ki je predložen na dopisno sejo je sprejet, če so za sklep glasovali vsi člani sveta, ki so do roka oddali svoj glas. Če je kateri izmer članov sveta glasoval proti sklepu, se opravi izredna seja sveta ali pa se točka uvrsti na prvo naslednjo redno sejo sveta. Glede načina izvedbe dopisne seje mora sklic seje vsebovati rok trajanja dopisne seje (točen datum in čas trajanja seje, to je do katere ure se šteje trajanje seje).
15. člen
Seje sveta sklicuje predsednik sveta v skladu s programom dela četrti, na podlagi sklepa sveta in na predlog drugih predlagateljev, določenih s statutom občine ali tem poslovnikom, ter če to zahtevajo okoliščine, mora pa jih sklicati najmanj štirikrat letno.
16. člen
(1) Vabilo za redno sejo sveta s predlogom dnevnega reda se pošlje članom najkasneje 5 dni pred dnevom, določenim za sejo. Skupaj z vabilom se pošlje tudi gradivo, ki je bilo podlaga za uvrstitev zadev na dnevni red.
Posamezno gradivo se lahko pošlje tudi kasneje, če je vsebina gradiva nujno potrebna pri odločanju o točki dnevnega reda.
(2) Vabilo za sejo sveta se pošlje županu, direktorju občinske uprave, vodji urada župana in splošnih zadev ter predstavnikom medijev.
(3) Vabila iz prejšnjih dveh odstavkov se pošljejo po pošti v fizični obliki na papirju ali po elektronski poti, če s pisno izjavo to naroči prejemnik.
17. člen
Na seje sveta se vabijo poročevalci za posamezne točke dnevnega reda, ki jih je na podlagi usklajevanj o razpisu seje in dnevnem redu določil župan ali direktor občinske uprave. Vabilo se pošlje tudi vsem, katerih navzočnost je potrebna glede na dnevni red seje.
18. člen
Posamezne točke dnevnega reda se obravnavajo po sprejetem vrstnem redu. Spremembo vrstnega reda obravnave je potrebno obrazložiti.
19. člen
(1) Svet veljavno sklepa, če je na seji navzoča večina njegovih članov.
(2) Svet sprejema odločitve z večino navzočih članov, razen, če zakon ali ta poslovnik določa drugačno večino.
(3) Glasovanje je javno. Tajno se glasuje le, kadar tako določa zakon, statut ali kadar tako zahteva najmanj četrtina članov sveta.
20. člen
O vsaki seji sveta se piše zapisnik ki obsega glavne podatke o delu na seji, zlasti pa podatke o navzočnosti članov sveta na seji in ob posameznem glasovanju, o odsotnosti članov sveta in razlogih zanjo, o udeležbi vabljenih, predstavnikov javnosti in občanov na seji, o sprejetem dnevnem redu, imenih razpravljavcev, predlogih sklepov, o izidih glasovanja o posameznih predlogih in o sklepih, ki so bili sprejeti, o vseh postopkovnih odločitvah predsedujočega in sveta. Zapisniku je treba predložiti izvirnik vabila in gradivo, ki je bilo predloženo oziroma obravnavano na seji.
21. člen
(1) Za zapisnik seje sveta skrbi strokovni sodelavec četrti.
(2) Na vsaki redni seji sveta se obravnavajo in potrdijo zapisniki prejšnje redne in vseh vmesnih izrednih sej sveta. Vsak član sveta ima pravico podati pripombe na zapisnik. O utemeljenosti pripomb odloči svet. Če so pripombe sprejete, se zapišejo v zapisnik ustrezne spremembe.
(3) Zapisnik se lahko sprejme z ugotovitvijo, da nanj niso bile podane pripombe, lahko pa se sprejme ustrezno spremenjen in dopolnjen s sprejetimi pripombami.
(4) Sprejeti zapisnik podpišeta predsedujoči na seji in strokovni sodelavec sveta.
(5) Po sprejemu se zapisnik objavi na spletnih straneh četrti oziroma mestne občine.
(6) Zapisnik nejavne seje oziroma tisti del zapisnika, ki je bil voden na nejavnem delu seje sveta se ne prilaga v gradivo za redno sejo sveta in ne objavlja. Člane sveta z njim pred potrjevanjem zapisnika seznani predsedujoči.
22. člen
(1) Za strokovno in administrativno delo za četrt in svet je odgovoren direktor občinske uprave.
(2) Direktor občinske uprave organizira strokovno in tehnično pripravo gradiv za potrebe sveta. S sistemizacijo v občinski upravi je določeno posebno delovno mesto strokovnega sodelavca četrti, ki pomaga pri pripravi in vodenju sej ter opravlja druga opravila potrebna za nemoteno delo sveta in njegovih delovnih teles.
23. člen
Svet sprejme poslovnik o delu sveta z dvotretjinsko večino glasov prisotnih članov sveta.
24. člen
(1) Člani sveta imajo pravico odstopiti.
(2) Predsedniku in članom sveta na podlagi odstopa v skladu z zakonom in statutom mestne občine predčasno preneha mandat.
(3) Svet s sklepom ugotovi prenehanje mandata članu sveta, ki se pošlje občinski volilni komisiji.
IV. KONČNE DOLOČBE
25. člen
Z dnem uveljavitve tega poslovnika preneha veljati Statut Mestne četrti Breg (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/1997).
26. člen
Ta poslovnik začne veljati z dnem soglasja Mestnega sveta Mestne občine Ptuj in se objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.
POSLOVNIK
Sveta Četrtne skupnosti Breg-Turnišče
(neuradno prečiščeno besedilo)
(neuradno prečiščeno besedilo)
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(1) Četrtna skupnost (v nadaljevanju: četrt) skrbi za uresničevanje in varovanje pravic in koristi svojih občanov v okviru svoje pristojnosti.
(2) Četrt samostojno opravlja svoje zadeve in izvršuje naloge, ki jih je občina prenesla nanjo.
(3) Četrt po svojih organih samostojno ureja in opravlja vse lokalne zadeve javnega pomena določene s statutom in odloki občine.
(4) Ta poslovnik ureja organizacijo in način dela Sveta Četrtne skupnosti Breg-Turnišče v nadaljnjem besedilu: svet) ter način uresničevanja pravic in dolžnosti članov in članic sveta (v nadaljevanju: člani sveta) četrtne skupnosti.
2. člen
V poslovniku uporabljeni in zapisani izrazi v slovnični obliki za moški spol, se uporabljajo kot nevtralni za moški in ženski spol.
3. člen
(1) Delo sveta četrtne skupnosti je javno.
(2) Javnost dela se lahko omeji ali izključi, če to zahtevajo razlogi varovanja osebnih podatkov, dokumentov in gradiv, ki vsebujejo podatke, ki so v skladu z zakonom, drugim predpisom ali splošnim aktom mestne občine oziroma druge javne ali zasebno pravne osebe zaupne narave oziroma državna, vojaška ali uradna tajnost.
(3) Način zagotavljanja javnosti dela in način omejitve javnosti dela sveta določa ta poslovnik.
4. člen
(1) Svet uporablja žig mestne občine, ki je določen s statutom, v katerega notranjem krogu je ime četrtne skupnosti.
(2) Svet uporablja žig na vabilih za seje, na dopisih in drugih aktih.
(3) Žig sveta hrani in skrbi za njegovo uporabo strokovni sodelavec za četrtno skupnost.
II. KONSTITUIRANJE SVETA
5. člen
(1) Svet se konstituira na prvi seji po volitvah, na kateri je potrjenih več kot polovica mandatov članov sveta.
(2) Prvo sejo novoizvoljenega sveta skliče prejšnji predsednik sveta praviloma 20 dni po izvolitvi članov.
6. člen
(1) Obvezni dnevni red konstitutivne seje je:
Ugotovitev števila navzočih novoizvoljenih članov
Poročilo Občinske volilne komisije o izidu volitev v svet
Potrditev mandatov članov sveta
(2) O dnevnem redu konstitutivne seje svet ne razpravlja.
7. člen
(1) Prvo sejo novoizvoljenega sveta vodi najstarejši član sveta oziroma član sveta, ki ga na predlog najstarejšega člana določi svet.
(2) Na prvi seji svet pregleda, kateri kandidati so bili izvoljeni za člane sveta in predlaga potrditev mandatov članov sveta.
8. člen
Ko se svet konstituira, nastopijo mandat novoizvoljeni člani sveta, mandat dotedanjim članom sveta pa preneha.
III. DELO SVETA
9. člen
(1) Svet je najvišji organ odločanja v četrti in odloča o vseh zadevah iz pristojnosti četrti, razen če drugače ne določa zakon, statut občine ali drug splošni akt občine.
(2) Svet predstavlja predsednik četrti.
(3) Svet ima 7 članov.
10. člen
(1) Člani sveta izmed sebe izvolijo predsednika in podpredsednika sveta na podlagi predloga članov sveta.
(2) Predsednik in podpredsednik sveta sta izvoljena z večino glasov vseh članov sveta. Če pri prvem glasovanju noben kandidat ne dobi potrebne večine, se glasovanje ponovi. Pri ponovnem glasovanju se glasuje le o tistih dveh kandidatih za posamezno funkcijo, ki sta pri prvem glasovanju dobila največ glasov.
(3) Glasovanje je tajno razen, če svet z večino glasov navzočih članov sklene, da se glasuje javno.
11. člen
(1) Predsednik sveta predstavlja svet in vodi njegovo delo.
(2) Podpredsednik sveta pomaga predsedniku pri njegovem delu in po njegovem pooblastilu ali pooblastilu sveta, opravlja posamezne zadeve z njegovega delovnega področja.
(3) Svet lahko za podpis posameznih zadev pooblasti tudi drugega člana sveta ali vodjo referata za četrtne skupnosti in lokalno samoupravo.
12. člen
(1) Svet ima stalna ali začasna delovna telesa, ki jih imenuje s sklepom.
(2) Člane delovnih teles izvoli svet izmed članov sveta in občanov.
(3) Na predlog najmanj četrtine svojih članov lahko svet izreče nezaupnico članom delovnih teles, v kolikor dela ne opravljajo v skladu z usmeritvami oziroma nalogami.
(4) Nezaupnico lahko izreče posameznemu članu delovnega telesa tako, da obenem z večino glasov vseh članov sveta izvoli novega člana delovnega telesa.
13. člen
(1) Pravice in dolžnosti članov sveta so določene z zakonom, statutom mestne občine in tem poslovnikom.
(2) Člani sveta se imajo pravico in dolžnost udeleževati sej sveta in delovnih teles.
(3) Član sveta ima pravico:
predlagati svetu obravnavo vprašanj iz njegove pristojnosti;
sodelovati pri oblikovanju programa dela sveta in dnevnih redov njegovih sej;
(4) Član sveta ima dolžnost varovati podatke zaupne narave, ki so kot osebni podatki, državne, uradne in poslovne skrivnosti opredeljene z zakonom, drugim predpisom ali z akti sveta in organizacij uporabnikov proračunskih sredstev, za katere izve pri svojem delu.
(5) Član sveta ima pravico do plačila sejnine v skladu s predpisi občine o plačah funkcionarjev in nagradah članov delovnih teles mestnega sveta ter članov drugih občinskih organov ter o povračilih stroškov.
14. člen
(1) Svet dela in odloča na rednih, izrednih sejah in dopisnih sejah.
(2) Redne seje se sklicujejo najmanj štirikrat na leto. Izredne seje se sklicujejo po določilih tega poslovnika ne glede na rokovne omejitve, ki veljajo za redne seje.
(3) Dopisna seja se lahko opravi, kadar ni pogojev za sklic izredne seje sveta. Dopisna seja je sklepčna, če je bilo vabilo poslano vsem članom sveta, od katerih jih je osebno vročitev potrdilo več kot polovica. Šteje se, da so osebno vročitev potrdili člani, ki so glasovali. Predlog sklepa, ki je predložen na dopisno sejo je sprejet, če so za sklep glasovali vsi člani sveta, ki so do roka oddali svoj glas. Če je kateri izmer članov sveta glasoval proti sklepu, se opravi izredna seja sveta ali pa se točka uvrsti na prvo naslednjo redno sejo sveta. Glede načina izvedbe dopisne seje mora sklic seje vsebovati rok trajanja dopisne seje (točen datum in čas trajanja seje, to je do katere ure se šteje trajanje seje).
15. člen
Seje sveta sklicuje predsednik sveta v skladu s programom dela četrti, na podlagi sklepa sveta in na predlog drugih predlagateljev, določenih s statutom občine ali tem poslovnikom, ter če to zahtevajo okoliščine, mora pa jih sklicati najmanj štirikrat letno.
16. člen
(1) Vabilo za redno sejo sveta s predlogom dnevnega reda se pošlje članom najkasneje 5 dni pred dnevom, določenim za sejo. Skupaj z vabilom se pošlje tudi gradivo, ki je bilo podlaga za uvrstitev zadev na dnevni red.
Posamezno gradivo se lahko pošlje tudi kasneje, če je vsebina gradiva nujno potrebna pri odločanju o točki dnevnega reda.
(2) Vabilo za sejo sveta se pošlje županu, direktorju občinske uprave, vodji urada župana in splošnih zadev ter predstavnikom medijev.
(3) Vabila iz prejšnjih dveh odstavkov se pošljejo po pošti v fizični obliki na papirju ali po elektronski poti, če s pisno izjavo to naroči prejemnik.
17. člen
Na seje sveta se vabijo poročevalci za posamezne točke dnevnega reda, ki jih je na podlagi usklajevanj o razpisu seje in dnevnem redu določil župan ali direktor občinske uprave. Vabilo se pošlje tudi vsem, katerih navzočnost je potrebna glede na dnevni red seje.
18. člen
Posamezne točke dnevnega reda se obravnavajo po sprejetem vrstnem redu. Spremembo vrstnega reda obravnave je potrebno obrazložiti.
19. člen
(1) Svet veljavno sklepa, če je na seji navzoča večina njegovih članov.
(2) Svet sprejema odločitve z večino navzočih članov, razen, če zakon ali ta poslovnik določa drugačno večino.
(3) Glasovanje je javno. Tajno se glasuje le, kadar tako določa zakon, statut ali kadar tako zahteva najmanj četrtina članov sveta.
20. člen
O vsaki seji sveta se piše zapisnik ki obsega glavne podatke o delu na seji, zlasti pa podatke o navzočnosti članov sveta na seji in ob posameznem glasovanju, o odsotnosti članov sveta in razlogih zanjo, o udeležbi vabljenih, predstavnikov javnosti in občanov na seji, o sprejetem dnevnem redu, imenih razpravljavcev, predlogih sklepov, o izidih glasovanja o posameznih predlogih in o sklepih, ki so bili sprejeti, o vseh postopkovnih odločitvah predsedujočega in sveta. Zapisniku je treba predložiti izvirnik vabila in gradivo, ki je bilo predloženo oziroma obravnavano na seji.
21. člen
(1) Za zapisnik seje sveta skrbi strokovni sodelavec četrti.
(2) Na vsaki redni seji sveta se obravnavajo in potrdijo zapisniki prejšnje redne in vseh vmesnih izrednih sej sveta. Vsak član sveta ima pravico podati pripombe na zapisnik. O utemeljenosti pripomb odloči svet. Če so pripombe sprejete, se zapišejo v zapisnik ustrezne spremembe.
(3) Zapisnik se lahko sprejme z ugotovitvijo, da nanj niso bile podane pripombe, lahko pa se sprejme ustrezno spremenjen in dopolnjen s sprejetimi pripombami.
(4) Sprejeti zapisnik podpišeta predsedujoči na seji in strokovni sodelavec sveta.
(5) Po sprejemu se zapisnik objavi na spletnih straneh četrti oziroma mestne občine.
(6) Zapisnik nejavne seje oziroma tisti del zapisnika, ki je bil voden na nejavnem delu seje sveta se ne prilaga v gradivo za redno sejo sveta in ne objavlja. Člane sveta z njim pred potrjevanjem zapisnika seznani predsedujoči.
22. člen
(1) Za strokovno in administrativno delo za četrt in svet je odgovoren direktor občinske uprave.
(2) Direktor občinske uprave organizira strokovno in tehnično pripravo gradiv za potrebe sveta. S sistemizacijo v občinski upravi je določeno posebno delovno mesto strokovnega sodelavca četrti, ki pomaga pri pripravi in vodenju sej ter opravlja druga opravila potrebna za nemoteno delo sveta in njegovih delovnih teles.
23. člen
Svet sprejme poslovnik o delu sveta z dvotretjinsko večino glasov prisotnih članov sveta.
24. člen
(1) Člani sveta imajo pravico odstopiti.
(2) Predsedniku in članom sveta na podlagi odstopa v skladu z zakonom in statutom mestne občine predčasno preneha mandat.
(3) Svet s sklepom ugotovi prenehanje mandata članu sveta, ki se pošlje občinski volilni komisiji.
IV. KONČNE DOLOČBE
25. člen
Z dnem uveljavitve tega poslovnika preneha veljati Statut Mestne četrti Breg (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/1997).
26. člen
Ta poslovnik začne veljati z dnem soglasja Mestnega sveta Mestne občine Ptuj in se objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.
Pravna podlaga
Dokumenti, priloge
Klikni tukaj za prikaz prilog
Predpisi, na katere predpis vpliva
-
Poslovnik Sveta Četrtne skupnosti Breg-Turnišče - neuradno prečiščeno besedilo (1)
Status: Neuradno prečiščeno besediloOrgan: Svet krajevne skupnostiObjavljeno v: Neuradno prečiščeno besedilo (21.04.2011)Začetek veljavnosti: 22.04.2011Tip objave: PoslovnikVsebina: Krajevne skupnosti
Sprememba poslovnika Četrtne skupnosti Breg-Turnišče (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 5/2011)
Poslovnik Sveta Četrtne skupnosti Breg-Turnišče (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 3/2009)
Status: Veljavno
Organ: Svet krajevne skupnosti
Datum sprejetja: 24.01.2011
Začetek veljavnosti: 22.04.2011
Tip objave: Poslovnik
Vsebina:
Krajevne skupnosti
Status: Veljavno
Organ: Svet krajevne skupnosti
Datum sprejetja: 17.12.2008
Začetek veljavnosti: 04.03.2009
Tip objave: Poslovnik
Vsebina:
Krajevne skupnosti