Pravilnik o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje Mestne občine Ptuj - neuradno prečiščeno besedilo (1)
Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 10/2016, 11/2019
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Ta pravilnik določa vrste štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje, način, pogoje in postopke za njihovo pridobitev.
2. člen
Iz proračuna Mestne občine Ptuj se dodeljuje:
– praviloma skupno 30 štipendij za študij prve in druge bolonjske stopnje,
– druge oblike denarnih pomoči za dodiplomski in podiplomski študij.
Mestna občina Ptuj dodeljuje štipendije in druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje z namenom spodbujati teoretično znanje in praktično delo ter usposabljanje kadrov na vseh področjih v Mestni občini Ptuj in hkrati soustvarjati pogoje za gospodarski in negospodarski razvoj občine.
4. člen
Štipendije in druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje iz sredstev proračuna Mestne občine Ptuj se dodeljujejo na podlagi javnega razpisa.
5. člen
Na javni razpis se lahko prijavijo državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče v Mestni občini Ptuj.
6. člen
Župan Mestne občine Ptuj sklene s prejemnikom štipendije ali druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje pogodbo, v kateri pogodbeni stranki določita medsebojne pravice in obveznosti.
7. člen
Župan Mestne občine Ptuj pooblasti uradno osebo občinske uprave (v nadaljnjem besedilu: uradna oseba) za vodenje postopka za dodelitev štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje.
II. JAVNI RAZPIS
8. člen
Mestna občina Ptuj objavi javni razpis o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za
izobraževanje v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj in na spletni strani Mestne občine Ptuj.
9. člen
Prijava na razpis se vloži neposredno na Mestni občini Ptuj ali pošlje priporočeno po pošti na naslov občine.
10. člen
(1) V postopku za dodelitev štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje se obravnavajo prijave, ki vsebujejo vse z razpisom in obrazci zahtevane podatke in dokazila ter prispejo na Mestno občino Ptuj v roku, določenem v razpisu.
(2) Če uradna oseba ugotovi, da je potrebno prijavo na razpis dopolniti, ker ne vsebuje vseh zahtevanih podatkov, obvesti prijavitelja o pomanjkljivostih in ga pozove, da jih odpravi v primernem roku ter ga opozori na posledice, če le teh ne bo pravočasno odpravil.
(3) Če prijavitelj v določenem roku od prejema poziva za dopolnitev vloge pomanjkljivosti ne odpravi, se šteje, da je vloga nepopolna.
Predložena dokumentacija se vrne prijavitelju.
III. ODLOČANJE O DODELITVI
11. člen
Uradna oseba posreduje seznam prijavljenih strokovni komisiji, ki jo imenuje župan. Strokovna komisija pripravi predlog prejemnikov štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje.
12. člen
Odločbo o dodelitvi štipendije in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje izda direktor občinske uprave. O odločitvi se obvesti prijavitelja. Prijavitelj, ki meni, da izpolnjuje pogoje in merila iz javnega razpisa in da neupravičeno ni bil izbran, lahko v 15 dneh od prejema odločbe vloži zahtevo za ponovno ocenitev prijave.
Prijavitelj mora v svoji zahtevi opredeliti razloge, zaradi katerih zahteva ponovno ocenitev. O zahtevi odloči župan Mestne občine Ptuj. Odločitev je dokončna.
13. člen
Prejemnik je najkasneje do desetega v mesecu dolžan sporočiti Mestni občini Ptuj vsako spremembo, ki vpliva na izvajanje pogodbenih določil (npr. porodniški dopust, daljša bolezenska odsotnost, sklenitev delovnega razmerja). Zaradi spremenjenih okoliščin se lahko izplačevanje sredstev dogovorjenih s pogodbo začasno v celoti prekine.
14. člen
Prejemnik je dolžan:
– obveščati Mestno občino Ptuj o izpolnjevanju pogodbe v rokih, ki so določeni s pogodbo,
– predložiti dokazila o izpolnjevanju pogodbe,
– obveščati Mestno občino Ptuj o vseh okoliščinah, ki bi utegnile ogroziti izpolnjevanje pogodbe.
15. člen
(1) Če prejemnik ne izpolnjuje pogodbenih obveznosti, lahko Mestna občina Ptuj prekine izplačevanje sredstev oz. odstopi od pogodbe ter zahteva vrnitev že izplačanih sredstev. Prejemnik mora izplačane zneske vrniti skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(2) V kolikor prejemnik ne opravi letnika, za katerega je prejemal štipendijo ter ne predloži potrdila o opravljenem letniku 30 dni po zaključku tega študijskega leta, je dolžan vrniti vse zneske prejetih štipendij skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(3) Prejemnik druge denarne pomoči za izdelavo naloge je dolžan v roku, opredeljenem v pogodbi, predložiti potrdilo o uspešnem zagovoru naloge. V nasprotnem primeru je dolžan vrniti izplačani znesek, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(4) Prejemniku štipendije ali druge denarne pomoči iz drugega in tretjega odstavka tega člena se na njegovo prošnjo lahko odobri dodatni rok za izpolnitev obveznosti iz drugega in tretjega odstavka tega člena, zaradi opravičljivih zdravstvenih razlogov, starševskega dopusta ali smrti ožjih družinskih članov. Za opravičljive zdravstvene razloge se šteje bolezen ali poškodba, ki je trajala vsaj dva meseca in je vplivala na zmanjšanje učnih oziroma študijskih sposobnosti, kar se dokazuje z mnenjem zdravnika specialista.
16. člen
(1) Prejemnik štipendije se s pogodbo zaveže, da bo v rednem roku zaključil s študijem in v roku 30 dni po diplomiranju predložil potrdilo o dokončanju študija, sicer je dolžan povrniti celotni znesek vseh prejetih štipendij, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(2) V redni potek študija v skladu s prejšnjim odstavkom se šteje po eno študijsko leto za posamezni letnik ter največ eno študijsko leto absolventskega staža.
(3) V kolikor prejemnik štipendije iz opravičljivih zdravstvenih in drugih razlogov (starševski dopust, smrt ožjih družinskih članov) ne diplomira v rednem roku, se mu na njegovo prošnjo lahko določi dodatni rok. Za opravičljive zdravstvene razloge se šteje bolezen ali poškodba, ki je trajala vsaj dva meseca in je vplivala na zmanjšanje učnih oziroma študijskih sposobnosti, kar se dokazuje z mnenjem zdravnika specialista.
(4) Kadar prejemnik uveljavlja razloge iz prejšnjega odstavka, se mu odobri dodatni rok za dokončanje študija, vendar ne daljši od dveh študijskih let. Po preteku tega roka je v roku 30 dni dolžan predložiti potrdilo o diplomiranju.
(5) Za odločanje iz tretjega in četrtega odstavka tega člena je pristojna uradna oseba iz sedmega člena tega pravilnika.
(6) Štipendista, ki prekine izobraževanje ali ga neuspešno zaključi ali ga opusti zaradi objektivnih razlogov ali ne izpolni pogojev za napredovanje v višji letnik (težki socialno-ekonomski pogoji, dalj časa trajajoča bolezen ali invalidnost), se na njegovo prošnjo lahko delno ali v celoti oprosti vračilo štipendije.
(7) Vlogo o oprostitvi vračila štipendije iz šestega odstavka tega člena pregleda strokovna komisija ter poda predlog o rešitvi vloge štipendije v odločitev županu.
IV. POSEBNOSTI POSTOPKA IN POGOJI ZA PRIDOBITEV ŠTIPENDIJE
17. člen
(1) Štipendije se lahko dodelijo študentom prve bolonjske stopnje od drugega letnika naprej ter študentom druge bolonjske stopnje od prvega letnika naprej.
(2) Študenti morajo za pridobitev štipendije izpolnjevati naslednje pogoje:
– da se redno šolajo in ob vpisu v drugi letnik prve bolonjske stopnje niso starejši od 22 let oz. ustrezno starejši za naslednje letnike,
- da niso v delovnem razmerju, ne opravljajo gospodarske, poklicne ali kmetijske dejavnosti oziroma poslovodne funkcije kot edini ali glavni poklic po predpisih o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju in niso prejemniki pokojnine, razen prejemniki družinske pokojnine,
- da so državljani Republike Slovenije.
(3) Štipendije se dodeljujejo za eno študijsko leto z možnostjo ponovne prijave na razpis.
(4) Pri dodelitvi štipendije se upoštevajo merila, ki se objavijo v javnem razpisu za dodelitev štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje. Ob enakem številu točk, izračunanem na podlagi meril iz razpisa, imajo prednost kandidati z nižjim osebnim dohodkom na družinskega člana.
18. člen
V javnem razpisu se navede:
– izobraževalni program, smer in stopnja izobrazbe,
– število razpisanih štipendij,
- rok in način za vložitev prijave na javni razpis,
- merila za izbor, na podlagi 20. člena pravilnika,
– osnovne pravice in obveznosti kandidatov,
– zahtevano dokumentacijo, ki jo morajo vlogi priložiti kandidati.
19. člen
Prijava na javni razpis mora vsebovati:
– vlogo na predpisanem obrazcu,
– življenjepis,
– dokazilo o vpisu v tekoče študijsko leto,
– dokazilo o učnem uspehu zadnjega letnika izobraževanja,
– izjavo o državljanstvu,
– izjavo o stalnem prebivališču,
– izjavo, da za namen tega javnega razpisa kandidat dovoljuje Mestni občini Ptuj pridobitev podatkov iz tretje, šeste in sedme alineje iz uradne evidence. V primeru, da kandidat ne soglaša, bo moral sam predložiti ustrezna dokazila.
20. člen
Višino štipendije določi strokovna komisija na podlagi študijskega uspeha zadnjega letnika izobraževanja in sicer: uspeha zadnjega letnika izobraževanja in sicer:
21. člen
(1) S pogodbo se podrobneje določijo medsebojne pravice in obveznosti strank, zlasti pa:
– višina in trajanje štipendije ter način izplačevanja,
– podatki o kraju, vrsti in času študija,
– obveznosti prejemnika v času pogodbenega razmerja ter po izteku pogodbenega razmerja in
– posledice neizpolnitve pogodbe.
(2) Sestavni del pogodbe so lahko tudi dokumenti, kot so programi študija ali izpopolnjevanja, predračuni, garancijske izjave in podobno.
22. člen
(1) Pravico do sofinanciranja drugih oblik denarnih pomoči lahko prosilci uveljavljajo v študijskem letu, v katerem bodo zagovarjali nalogo.
(2) Druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje se lahko dodelijo kandidatom, če izpolnjujejo naslednje pogoje:
– da so državljani Republike Slovenije,
– da imajo stalno prebivališče v Mestni občini Ptuj in
23. člen
V javnem razpisu se navede:
– pogoje za prijavo za dodelitev,
– merila za izbiro,
– način, kraj in čas za dvig prijavnih obrazcev z navodili,
– rok in način oddaje prijave,
– osnovne pravice in obveznosti kandidatov,
– rok, v katerem bodo vlagatelji obveščeni o izbiri in financiranju.
24. člen
Prijava na javni razpis mora vsebovati:
– priloge in dokumente, ki so zahtevani s tem pravilnikom in javnim razpisom,
– potrdilo o vpisu v dodiplomski oz. podiplomski študij,
– izjavo o državljanstvu,
– izjavo o stalnem prebivališču,
– program dodiplomskega oz. podiplomskega študija,
– izjavo, da za namen tega javnega razpisa kandidat dovoljuje Mestni občini Ptuj pridobitev podatkov iz tretje in četrte alineje iz uradne evidence. V primeru, da kandidat ne soglaša, bo moral sam predložiti ustrezno dokazilo.
25. člen
Mestna občina Ptuj sofinancira stroške izdelave nalog iz področja pospeševanja gospodarskega in
negospodarskega razvoja občine.
26. člen
27. člen
(1) S pogodbo se podrobneje določijo medsebojne pravice in obveznosti strank, zlasti pa:
– tema naloge,
– vrsta druge oblike denarne pomoči za izobraževanje,
– višina in trajanje druge oblike denarne pomoči ter način izplačevanja,
– podatki o kraju, vrsti in času študija, ter predvidenem zaključku študija,
– obveznost kandidata v času pogodbenega razmerja ter po izteku pogodbenega razmerja in – posledice neizpolnitve pogodbe.
(2) Sestavni del pogodbe so lahko tudi dokumenti kot so programi študija ali izpopolnjevanja, predračuni, garancijske izjave in podobno.
VI. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE
28. člen
Z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha veljati Pravilnik Mestne občine Ptuj o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/10).
29. člen
Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.
PRAVILNIK
o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje Mestne občine Ptuj
(neuradno prečiščeno besedilo)
(neuradno prečiščeno besedilo)
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
2. člen
– praviloma skupno 30 štipendij za študij prve in druge bolonjske stopnje,
– druge oblike denarnih pomoči za dodiplomski in podiplomski študij.
3. člen
Mestna občina Ptuj dodeljuje štipendije in druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje z namenom spodbujati teoretično znanje in praktično delo ter usposabljanje kadrov na vseh področjih v Mestni občini Ptuj in hkrati soustvarjati pogoje za gospodarski in negospodarski razvoj občine.
4. člen
Štipendije in druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje iz sredstev proračuna Mestne občine Ptuj se dodeljujejo na podlagi javnega razpisa.
5. člen
Na javni razpis se lahko prijavijo državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče v Mestni občini Ptuj.
6. člen
Župan Mestne občine Ptuj sklene s prejemnikom štipendije ali druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje pogodbo, v kateri pogodbeni stranki določita medsebojne pravice in obveznosti.
7. člen
Župan Mestne občine Ptuj pooblasti uradno osebo občinske uprave (v nadaljnjem besedilu: uradna oseba) za vodenje postopka za dodelitev štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje.
II. JAVNI RAZPIS
8. člen
Mestna občina Ptuj objavi javni razpis o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za
izobraževanje v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj in na spletni strani Mestne občine Ptuj.
9. člen
Prijava na razpis se vloži neposredno na Mestni občini Ptuj ali pošlje priporočeno po pošti na naslov občine.
10. člen
(1) V postopku za dodelitev štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje se obravnavajo prijave, ki vsebujejo vse z razpisom in obrazci zahtevane podatke in dokazila ter prispejo na Mestno občino Ptuj v roku, določenem v razpisu.
(2) Če uradna oseba ugotovi, da je potrebno prijavo na razpis dopolniti, ker ne vsebuje vseh zahtevanih podatkov, obvesti prijavitelja o pomanjkljivostih in ga pozove, da jih odpravi v primernem roku ter ga opozori na posledice, če le teh ne bo pravočasno odpravil.
(3) Če prijavitelj v določenem roku od prejema poziva za dopolnitev vloge pomanjkljivosti ne odpravi, se šteje, da je vloga nepopolna.
Predložena dokumentacija se vrne prijavitelju.
III. ODLOČANJE O DODELITVI
11. člen
Uradna oseba posreduje seznam prijavljenih strokovni komisiji, ki jo imenuje župan. Strokovna komisija pripravi predlog prejemnikov štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje.
12. člen
Odločbo o dodelitvi štipendije in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje izda direktor občinske uprave. O odločitvi se obvesti prijavitelja. Prijavitelj, ki meni, da izpolnjuje pogoje in merila iz javnega razpisa in da neupravičeno ni bil izbran, lahko v 15 dneh od prejema odločbe vloži zahtevo za ponovno ocenitev prijave.
Prijavitelj mora v svoji zahtevi opredeliti razloge, zaradi katerih zahteva ponovno ocenitev. O zahtevi odloči župan Mestne občine Ptuj. Odločitev je dokončna.
13. člen
Prejemnik je najkasneje do desetega v mesecu dolžan sporočiti Mestni občini Ptuj vsako spremembo, ki vpliva na izvajanje pogodbenih določil (npr. porodniški dopust, daljša bolezenska odsotnost, sklenitev delovnega razmerja). Zaradi spremenjenih okoliščin se lahko izplačevanje sredstev dogovorjenih s pogodbo začasno v celoti prekine.
14. člen
Prejemnik je dolžan:
– obveščati Mestno občino Ptuj o izpolnjevanju pogodbe v rokih, ki so določeni s pogodbo,
– predložiti dokazila o izpolnjevanju pogodbe,
– obveščati Mestno občino Ptuj o vseh okoliščinah, ki bi utegnile ogroziti izpolnjevanje pogodbe.
15. člen
(2) V kolikor prejemnik ne opravi letnika, za katerega je prejemal štipendijo ter ne predloži potrdila o opravljenem letniku 30 dni po zaključku tega študijskega leta, je dolžan vrniti vse zneske prejetih štipendij skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(3) Prejemnik druge denarne pomoči za izdelavo naloge je dolžan v roku, opredeljenem v pogodbi, predložiti potrdilo o uspešnem zagovoru naloge. V nasprotnem primeru je dolžan vrniti izplačani znesek, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(4) Prejemniku štipendije ali druge denarne pomoči iz drugega in tretjega odstavka tega člena se na njegovo prošnjo lahko odobri dodatni rok za izpolnitev obveznosti iz drugega in tretjega odstavka tega člena, zaradi opravičljivih zdravstvenih razlogov, starševskega dopusta ali smrti ožjih družinskih članov. Za opravičljive zdravstvene razloge se šteje bolezen ali poškodba, ki je trajala vsaj dva meseca in je vplivala na zmanjšanje učnih oziroma študijskih sposobnosti, kar se dokazuje z mnenjem zdravnika specialista.
16. člen
(1) Prejemnik štipendije se s pogodbo zaveže, da bo v rednem roku zaključil s študijem in v roku 30 dni po diplomiranju predložil potrdilo o dokončanju študija, sicer je dolžan povrniti celotni znesek vseh prejetih štipendij, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.
(2) V redni potek študija v skladu s prejšnjim odstavkom se šteje po eno študijsko leto za posamezni letnik ter največ eno študijsko leto absolventskega staža.
(3) V kolikor prejemnik štipendije iz opravičljivih zdravstvenih in drugih razlogov (starševski dopust, smrt ožjih družinskih članov) ne diplomira v rednem roku, se mu na njegovo prošnjo lahko določi dodatni rok. Za opravičljive zdravstvene razloge se šteje bolezen ali poškodba, ki je trajala vsaj dva meseca in je vplivala na zmanjšanje učnih oziroma študijskih sposobnosti, kar se dokazuje z mnenjem zdravnika specialista.
(4) Kadar prejemnik uveljavlja razloge iz prejšnjega odstavka, se mu odobri dodatni rok za dokončanje študija, vendar ne daljši od dveh študijskih let. Po preteku tega roka je v roku 30 dni dolžan predložiti potrdilo o diplomiranju.
(5) Za odločanje iz tretjega in četrtega odstavka tega člena je pristojna uradna oseba iz sedmega člena tega pravilnika.
(6) Štipendista, ki prekine izobraževanje ali ga neuspešno zaključi ali ga opusti zaradi objektivnih razlogov ali ne izpolni pogojev za napredovanje v višji letnik (težki socialno-ekonomski pogoji, dalj časa trajajoča bolezen ali invalidnost), se na njegovo prošnjo lahko delno ali v celoti oprosti vračilo štipendije.
(7) Vlogo o oprostitvi vračila štipendije iz šestega odstavka tega člena pregleda strokovna komisija ter poda predlog o rešitvi vloge štipendije v odločitev županu.
IV. POSEBNOSTI POSTOPKA IN POGOJI ZA PRIDOBITEV ŠTIPENDIJE
17. člen
(1) Štipendije se lahko dodelijo študentom prve bolonjske stopnje od drugega letnika naprej ter študentom druge bolonjske stopnje od prvega letnika naprej.
(2) Študenti morajo za pridobitev štipendije izpolnjevati naslednje pogoje:
– da se redno šolajo in ob vpisu v drugi letnik prve bolonjske stopnje niso starejši od 22 let oz. ustrezno starejši za naslednje letnike,
- da niso v delovnem razmerju, ne opravljajo gospodarske, poklicne ali kmetijske dejavnosti oziroma poslovodne funkcije kot edini ali glavni poklic po predpisih o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju in niso prejemniki pokojnine, razen prejemniki družinske pokojnine,
- da so državljani Republike Slovenije.
(3) Štipendije se dodeljujejo za eno študijsko leto z možnostjo ponovne prijave na razpis.
(4) Pri dodelitvi štipendije se upoštevajo merila, ki se objavijo v javnem razpisu za dodelitev štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje. Ob enakem številu točk, izračunanem na podlagi meril iz razpisa, imajo prednost kandidati z nižjim osebnim dohodkom na družinskega člana.
18. člen
V javnem razpisu se navede:
– izobraževalni program, smer in stopnja izobrazbe,
– število razpisanih štipendij,
- rok in način za vložitev prijave na javni razpis,
- merila za izbor, na podlagi 20. člena pravilnika,
– osnovne pravice in obveznosti kandidatov,
– zahtevano dokumentacijo, ki jo morajo vlogi priložiti kandidati.
19. člen
Prijava na javni razpis mora vsebovati:
– vlogo na predpisanem obrazcu,
– življenjepis,
– dokazilo o vpisu v tekoče študijsko leto,
– dokazilo o učnem uspehu zadnjega letnika izobraževanja,
– izjavo o državljanstvu,
– izjavo o stalnem prebivališču,
– izjavo, da za namen tega javnega razpisa kandidat dovoljuje Mestni občini Ptuj pridobitev podatkov iz tretje, šeste in sedme alineje iz uradne evidence. V primeru, da kandidat ne soglaša, bo moral sam predložiti ustrezna dokazila.
20. člen
Višino štipendije določi strokovna komisija na podlagi študijskega uspeha zadnjega letnika izobraževanja in sicer: uspeha zadnjega letnika izobraževanja in sicer:
Študijski uspeh (povprečna ocena) | EUR na mesec |
Od 8.00 do 8.30 | 80 |
Od 8.31 do 8.90 | 90 |
Od 8.91 do 10.00 | 100 |
21. člen
– višina in trajanje štipendije ter način izplačevanja,
– podatki o kraju, vrsti in času študija,
– obveznosti prejemnika v času pogodbenega razmerja ter po izteku pogodbenega razmerja in
– posledice neizpolnitve pogodbe.
(2) Sestavni del pogodbe so lahko tudi dokumenti, kot so programi študija ali izpopolnjevanja, predračuni, garancijske izjave in podobno.
V. POSEBNOSTI POSTOPKA IN POGOJI ZA PRIDOBITEV DRUGIH OBLIK DENARNIH POMOČI
ZA IZOBRAŽEVANJE
22. člen
(1) Pravico do sofinanciranja drugih oblik denarnih pomoči lahko prosilci uveljavljajo v študijskem letu, v katerem bodo zagovarjali nalogo.
(2) Druge oblike denarnih pomoči za izobraževanje se lahko dodelijo kandidatom, če izpolnjujejo naslednje pogoje:
– da so državljani Republike Slovenije,
– da imajo stalno prebivališče v Mestni občini Ptuj in
– opravljajo naloge povezane s pospeševanjem razvoja Mestne občine Ptuj.
23. člen
– pogoje za prijavo za dodelitev,
– merila za izbiro,
– način, kraj in čas za dvig prijavnih obrazcev z navodili,
– rok in način oddaje prijave,
– osnovne pravice in obveznosti kandidatov,
– rok, v katerem bodo vlagatelji obveščeni o izbiri in financiranju.
24. člen
– priloge in dokumente, ki so zahtevani s tem pravilnikom in javnim razpisom,
– potrdilo o vpisu v dodiplomski oz. podiplomski študij,
– izjavo o državljanstvu,
– izjavo o stalnem prebivališču,
– program dodiplomskega oz. podiplomskega študija,
– izjavo, da za namen tega javnega razpisa kandidat dovoljuje Mestni občini Ptuj pridobitev podatkov iz tretje in četrte alineje iz uradne evidence. V primeru, da kandidat ne soglaša, bo moral sam predložiti ustrezno dokazilo.
25. člen
Mestna občina Ptuj sofinancira stroške izdelave nalog iz področja pospeševanja gospodarskega in
negospodarskega razvoja občine.
26. člen
Pri pripravi predloga prejemnikov drugih oblik denarnih pomoči strokovna komisija upošteva število doseženih točk na podlagi meril, objavljenih v javnem razpisu.
27. člen
– tema naloge,
– vrsta druge oblike denarne pomoči za izobraževanje,
– višina in trajanje druge oblike denarne pomoči ter način izplačevanja,
– podatki o kraju, vrsti in času študija, ter predvidenem zaključku študija,
– obveznost kandidata v času pogodbenega razmerja ter po izteku pogodbenega razmerja in – posledice neizpolnitve pogodbe.
(2) Sestavni del pogodbe so lahko tudi dokumenti kot so programi študija ali izpopolnjevanja, predračuni, garancijske izjave in podobno.
VI. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE
28. člen
Z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha veljati Pravilnik Mestne občine Ptuj o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/10).
29. člen
Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.
Pravna podlaga
Dokumenti, priloge
Klikni tukaj za prikaz prilog
Predpisi, na katere predpis vpliva
-
Pravilnik o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje Mestne občine Ptuj - neuradno prečiščeno besedilo (1)
Status: Neuradno prečiščeno besediloOrgan: DrugoObjavljeno v: Neuradno prečiščeno besedilo (27.09.2019)Začetek veljavnosti: 28.09.2019Tip objave: PravilnikVsebina: Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 11/2019)
Pravilnik o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 10/2016)
Pravilnik Mestne občine Ptuj o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/2010)
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 7/2009)
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika Mestne občine Ptuj o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 11/2007)
Pravilnik Mestne občine Ptuj o dodeljevanju štipendij in drugih oblik denarnih pomoči za izobraževanje (7/2003)
Status: Veljavno
Organ: Občinski svet
Datum sprejetja: 23.09.2019
Začetek veljavnosti: 28.09.2019
Tip objave: Pravilnik
Vsebina:
Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila
Status: Veljavno
Organ: Občinski svet
Datum sprejetja: 19.09.2016
Začetek veljavnosti: 24.09.2016
Tip objave: Pravilnik
Vsebina:
Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila
Status: Pretečeno / razveljavljeno
Organ: Občinski svet
Datum sprejetja: 19.07.2010
Začetek veljavnosti: 23.07.2010
Konec veljavnosti: 24.09.2016
Tip objave: Pravilnik
Vsebina:
Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila
Status: Pretečeno / razveljavljeno
Organ: Občinski svet
Datum sprejetja: 20.07.2009
Začetek veljavnosti: 25.07.2009
Konec veljavnosti: 23.07.2010
Tip objave: Pravilnik
Vsebina:
Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila
Status: Pretečeno / razveljavljeno
Organ: Občinski svet
Datum sprejetja: 24.09.2007
Začetek veljavnosti: 29.09.2007
Konec veljavnosti: 23.07.2010
Tip objave: Pravilnik
Vsebina:
Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila
Status: Pretečeno / razveljavljeno
Organ: Občinski svet
Objavljeno v:
Uradno občinsko glasilo (30.07.2003)
Datum sprejetja: 17.07.2003
Začetek veljavnosti: 31.07.2003
Konec veljavnosti: 23.07.2010
Tip objave: Pravilnik
Vsebina:
Štipendije, subvencije, denarna pomoč, posojila